IPA Poland

Cel działalności

Celem działalności instytutu jest propagowanie rozwoju i nauczania terapii manualnej opartej na PNF, aby uzyskać optymalny ruch i funkcje ruchowe człowieka. Aktualnie IPA oferuje szkolenia podyplomowe w formie 11 kursów, certyfikaty w Funkcjonalnej Terapii Manualnej – FMT.

Dzięki uczestnictwu w kursach oferowanych przez IPA fizjoterapeuci zostają wyposażeni w narzędzia integrujące zdobycze PNF, zaawansowaną diagnostykę różnicową wszystkich tkanek miękkich i terapię manualną, niezbędną do efektywnego i dynamicznego usprawniania ruchu człowieka.

Funkcjonalna Terapia Manualna FMT- Functional Manual Therapy to spójny system łączący leczenie mechaniki stawów, ruchomości tkanek miękkich, mobilności struktur nerwowo-krwionośnych, a także ruchomości-plastyczności trzewi z manualną reedukacją nerwowo-mięśniową (PNF) w celu usprawniania i przybliżania funkcji ruchowych człowieka do funkcji i ruchu optymalnego.

Instytut Sztuki Fizjoterapeutycznej organizuje w Polsce specjalistyczne kursy dla fizjoterapeutów, lekarzy oraz osteopatów.

Do tej pory IPA zorganizowało około 2700 kursów FMT™ na terenie USA i Azji, w których wzięło udział około 50 000 uczestników.

 

IPA Poland

IPA Poland zostało powołane do życia jako filia Institute of Physical Art. W Instytucie Sztuki Fizjoterapeutycznej w Polsce specjalizujemy się w realizacji profesjonalnych i kompleksowych szkoleń w zakresie fizjoterapii. Nasz Instytut prowadzi kursy dla fizjoterapeutów zgodnie z zasadami Funkcjonalnej Terapii Manualnej™.

Każde szkolenie dla fizjoterapeutów prowadzone w naszymi Instytucje jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach – podczas zajęć kursanci mają okazję do nauki od najlepszych specjalistów w zakresie FMT™ w Polsce. Po zakończeniu nauki uczestnicy otrzymują wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do zaawansowanej diagnostyki tkanek miękkich oraz terapii manualnej w ramach PNF.

 

V. Johnson, G. Johnson i G. Paprocki tuż po podpisaniu umowy o powołaniu do życia IPA Poland

V. Johnson, G. Johnson i G. Paprocki tuż po podpisaniu umowy o powołaniu do życia IPA Poland

 

Zajęcia prowadzone są w następującym zakresie:

  • FM1 – Funkcjonalna mobilizacja
  • CFS  – Trening ochrony kręgosłupa
  • FPNF – Funkcjonalny PNF
  • FMUQ – Funkcjonalna mobilizacja górnej połowy ciała
  • FMLQ  – Funkcjonalna mobilizacja dolnej połowy ciała
  • FM 2  – Funkcjonalna mobilizacja
  • REM – Mobilizacja Wspomagana Oporem
  • GAIT – Chód funkcjonalny
  • VMF – Mobilizacja Funkcjonalna Trzewi

Więcej informacji:

FUNKCJONALNA TERAPIA MANUALNA

CERTYFIKACJA 

PROGRAM NAUCZANIA

Dane.

IPA POLAND Sp. z o.o.
ul.Wrzeciono 65/71
01-950 Warszawa
NIP 118-21-08-487
REGON 361481250