Grzegorz Paprocki

_6101935Dr Grzegorz Paprocki ukończył Wydział Rehabilitacji Ruchowej na Akademi Wychowania Fizycznego w Warszawie w 1992 r. Niezwłocznie rozpoczął pracę zawodową łącząc ją z dalszą edukacją już w Stanach Zjednoczonych. W 1997 uczestniczył w trzymiesięcznym szkoleniu metodą PNF w Vallejo, w Kalifornii. Jest pierwszym Polakiem, który ukończył ten program.

W 2001 r. Grzegorz Paprocki uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.  W latach 1999-2000 brał udział w programie zorganizowanym przez  Ola Grimsby Institute na którym  zdobył umiejętność w norweskim systemie terapii manualnej.  W 2005 r dr.Paprocki uzyskał tytuł doktora fizjoterapii z Ola Grimsby Institute. W 2003 r. dr Paprocki, po wielu latach przygotowań zdał egzamin z wyróżnieniem i uzyskał certyfikat: Certified Functional Manual Therapist z The Institute of Physcial Art. Do dziś jest tylko dwóch polskich terapeutów posiadających certyfikat w stosowaniu tej metody. Dodatkowo po rocznym szkoleniu w Steamboat Springs w Kolorado (Fellowship) w latach 2005-2006 uzyskał stopień Fellow w Funkcjonalnej Terapii Manualnej, który jest stopniem najwyższym.  Jednocześnie jest jedynym Polakiem który przebył ten cykl szkoleniowy.

W 2007 r. Grzegorz Paprocki uzyskał stopień Fellow w Amercian Academy of Orthopaedic Manual Physical Therapists, Terapeutów z tym tytułem jest zaledwie około 850 na 185 tysięcy terapeutów w całych Stanach Zjednoczonych. W 2001r. dr Paprocki otrzymał tytuł specjalisty w Ortopedii przyznawany przez American Physical Therapy Association. Tytuł ten został przyznany mu ponownie w 2011 roku. Dr Paprocki jest pierwszym polskojęzycznym instruktorem metody Funkcjonalnej Terapii Manualnej a także instruktorem w języku angielskim na terenie Stanów Zjednoczonych. Dr Paprocki jest również założycielem European Therapy Center Ltd., które od 1994 roku oferuje usługi terapeutyczne w okolicach Chicago. W klinikach, również odbywa się szkolenie fizjoterapeutów w stosowaniu Metody Funkcjonalnej Terapii Manualnej poprzez system praktyk oferowanych prze The Institute of Physcial Art  pod patronatem American Physical Therapy Association and America Academy of Orthopaedic Manual Physical Therapists.

Dr Paprocki wygrał walkę z rakiem języka, rozpoznanym w czwartym stadium postępu choroby. Po nieobecności związanej z kompleksowym i uciążliwym leczeniem, powrócił do pracy zawodowej i propaguje metodę Funkcjonalnej Terapii Manualnej

Dr Grzegorz Paprocki mieszka na stale w okolicach Chicago wraz z żoną Joanną i dziećmi Weroniką, Ignacym i Ksawerym.

Grzegorz Paprocki - referencje

Grzegorz Paprocki - certyfikacje